harrypotter-magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

harrypotter-magic

The magic starts here!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Тайният кордидор, където няма никой...

Go down 
2 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 10:49 am

Тъкмо бях станала и реших да се разходя из замъка. Трябваше да ходя на закуска, но беше почти обяд и реших да не ям. Тръгнах на ляво и нагоре от Общата стая на Грифиндор. Изкачих някъде около 2,3 стълбища и тъкмо да се кача на един коридор и стълбите се преместих към друг. Изглежда нямаше никой на този. Точно това търсех. Беше леко тъмно, но извадих пръчката си и казах:
- Лумос! - видях как пръчката светна.
Бях доста добра на това заклинание, защото съм я правила доста пъти. Картините ме следяха и си говореха, но не ги чувах. Беше...някакси прекалено празно. Имаше тук - там факли, но някои бяха изгорели, явно коридорът не е от най - поддържаните. Продължавах да гледам картините и се движех посредата на коридора. Вървях бавно и провлачено, щеше ми се да има поне още един човек но коридорът вече беше завил и не исках да се връщам, затова продължих.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 10:52 am

Видях, че Джини влиза в един непознат коридор и веднага тръгнах след нея! Тичах, тичах и накрая я настигнах!
- Привет, Джини! Какво правиш тук? Този коридор не го познавам.. - попитах аз, но веднага си промених мнението.
- Искаш ли да проверим къде свършва?
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 10:56 am

Преди да вида кой е се сепнах, беше тихо и изведнъж някой да ти каже нещо - доста е ... гадно. Когато видях Георгиус се успокоих. Трябваше ми малко време, за да се сетя да си скрия пръчката, стана тъмно. Леко изплашена отговорих:
- Ами мислех да се връщам, но щом си имам компания - ще продължим. Съгласна! Нека проверим какво има накрая му, но изглежда доста зловещо. :/
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:04 am

Аз се съгласих и продължихме напред! Вървяхме, вървяхме и накрая видяхме една врата! Отворихме я и се озовахме на една огромна тераса от която се виждаше невероятна гледка! Беше магическо! Имаше един огромен водопад! Беше толкова красиво, че се препарирах на мястото си!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:07 am

Останах без думи... Той се препарира, а аз се затичах към края на терасата, водопадът беше на метри от мен, имах чувството, че мога да го докосна. Исках да скоча, но знаех, че все още не мога да плувам. Погледнах Георгиус, а той още седеше на едно място, а след няколко секунди бавно дойде при мен.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:12 am

Чудех се каква беше тази магия, обърнах се към Джини и посегнах да я целуна...
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:20 am

Аз отново останах без думи ... но нямаше и как да ги кажа.. Тази целувка не трябваше да я има. Аз го бутнах, а той се отдръпна назад. Объркано казах:
- Нали бяхме само приятели, какво стана? Не трябваше да ме целуваш... охх... - след въздишката аз се стрелнах към врата, за да излезна от терасата, не исках да си тръгвам от хубавото място, но стана неловко... Вратата се затвори, аз отидох до нея и се опитах да я отворя, дърпах с всички сили, изкарах си яда на нея, но тя не се отвори, извадих пръчката си и казах тихо:
- Алохомор! - Не се отвори, сигурно бях казала грешно заклинанието.
Обърнах се и клекнах до вратата. Напраих намусена физиономия и не казах нищо.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:30 am

Объркан се запътих към Джини и седнах до нея! Обясних и, че не знаех какво да правя, затова посегнах да я целуна! Казах и, че искам да сме пак приятели! Това което стана се забравя, а приятелството.. Никога! След това станах и й отворих вратата с "Алохомора"!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:38 am

Когато Велмос отвори вратата аз го попитах дали той я е затворил а той отговори отрицателно. Тръгнах да бягам по тъмния коридор и на 1м от вратата от другия и край се спрях, размислих малко и се върнах, прегърнах го като приятел и седнахме на края на терасата с провесени крака към водопада, държайки се за парапета.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:41 am

- Благодаря ти, че не ме остави! - промърморих аз! Бях страшно благодарен на Джини, че не ме заряза сам! Гледахме водопада! Винаги щях да запомня този момент!
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:06 pm

Попитах я за родителите и за детството й!
- Ще ми разкашеш ли нещо?
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:12 pm

-Амии не знам какво точно да ти кажа, но в момента мисля за Фред...той .. умря в битката са Хогуортс, не ми казаха кой го е убил, за да не се замесвам. Той винаги ме защитаваше, когато Рон се караше с мен за нещо, водеше ме по такива красиви неща, като този водопад... Беше, не мога да кажа, че наистина е така, но той ми беше любимият брад. Кажи ми ти нещо за себе си. - Аз се усмихнах и се обърнах към него, защото докато разказвах за братята си гледах към водопада.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:18 pm

Ами, баща ми се казва Кроин Велмоус.. Почти нищо не знам за него.. Той изчезна, още когато бях на 3. Когато станах на 7-8 мама започна да ми казва, че баща ми е бил магьосник и тя се е оженила за него без да знае това... Малко тъпо, а? Нямам нито брат нито сестра.. Имам само една братовчедка.. Казва се Ния! На нея разчитам повече, от колкото на майка си дори!
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:30 pm

Къде ще ходиш довечера?
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:34 pm

Амии..мислех да направим някоя пакост на Филч...отново. Драко не иска да идваш, иначе аз нямам против... Но...не знам...може след това да се срещнем някъде... отново тук??
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:42 pm

-Аз ще отивам да обядвам, защото не съм закусвала, реших, вместо да закусвам да дойдатук ии...ето какво стана...ще си тръгвам...
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeВто Юли 19, 2011 5:03 pm

На следващият ден аз се върнах тук! Седнах и загледах водопада.. Беше магическо! Иска ми се да има с кого да го споделя!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 12:45 pm

След закуска реших да мина през библиотеката, за да взема някои книги и се надявах Драко този път да не е там. Нямаше го. Имаше други ученици... Не познавах всички. Взех някакво интересно четиво, което беше доста голямо, приблизително 2 педи дълго и отново 2 - широко. Исках да не тежи толкова много, но нямаше как, книгата беше доста голяма. Трябваше да ми е хубаво, че съм си взела нова книга за четене, но нещо ме караше да отида в тайния коридор, който ми напомняше за Фред, но повече за Георгиус. Замислих се и реших да отида. Качих се два етажа нагоре и стаята на Грифиндор остана 3 етажа надолу. Когато навлезнах в коридора стана доста тъмно и леко хладно. Потърках ръката, с която държах книгата, извадих пръчката си и тихо казах:
- Лумос! - точно, когато върха на пръчката светна, аз си изпуснах книгата и се наведох да я взема, след това продължих по коридора и стигнах до вратата.
Нямаше как да отворя вратата и затова побързах да шрибера пръчката в задния си джоб, но я ударих в стъклото на вратата. Не се счупи, но Лумоса изгасна. Стана много тъмно.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 2:41 pm

Чух почукване... Извадих пръчката си и отворих вратата.. Видях Джини! Толкова се радвах да я видя.. Тъкмо си мислех, че искам да споделя това с някого..
- Привет, Джини! - казах аз с усмивка на лицето!
- Заповядай! - и и направих жест с ръката!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 2:52 pm

Нямах представа, че има някой вътре и точно, когато Велмос каза Заповядай аз си изпуснах книгата отново. Ако продължавах така щеше да трябва да копувам нова книга за библиотеката.
- Ха, ама ти тук ли си? Аз... не знаех ... Надявам се няма да ти преча ако остана?
Погледнах го, но слънцето блестеше в очите ми, правех странни и изкривени физиономии. Не знам защо, но съвсем бях забравила за книгата. Наведох се да я взема, а пръчката ми падна от задния джоб, където я бях сложила по - рано.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 2:59 pm

- В никакъв случай не пречиш, даже нямаше с кого да споделя тази красива гледка.. - отвърнах аз с широка усмивка на лицето! Видях, че пръчката и падна и прошепнах "Акцио пръчката на Джини" и тя се озова в моята ръка! Подадох и я с усмивка и я поканих да седне до мен на парапета!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 3:04 pm

- Аз.. аз... з-защо си ми взел пръчката?! - гледах в ръката му и не смеех да протегнах моята, за да си я взема. - Какво прави пръчката ми у теб?? Питам те за втори път и искам честен отговор.
Джини явно не беше разбрала, че пръчката и беше паднала а Георгиус я е взел, за да и я подаде. Тя гледаше навсякъде другаде, но не и в очите му. Чакаше отговор.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 3:08 pm

- Ами...аз..ами пръчката ти беше паднала, докато се навеждаше за книгата.. - казах аз!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 5:12 pm

- Ами аз... охх... извинявай... Трябваше да се сетя, бях я сложила в задния си джоб, съжалявам още веднъж.
Толкова се бях притеснила, че се изчервих. Не знаех какво да кажа, само това "извинявай" ми беше в главата и само това повтарях. Усмихнах се притеснено и прехапах долната си устна. Исках да го прегърна, чувствах, че трябва да го прегърна и имах нуждата да прегърна някой. Трябваше да го направя, но щеше да изглежда толкова тъпо! Реших да изчакам.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitimeСря Юли 20, 2011 5:16 pm

- Няма проблеми, случва се! Smile - казах аз и се усмихнах!
- Искаш ли да седнем да погледаме водопада? - попитах я аз нетърпеливо!
- Тази гледка просто е неповторима! - изказах се искрено аз!
Много се надявах да седне до мен! Просто...просто исках! Тя е неповторима..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тайният кордидор, където няма никой... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тайният кордидор, където няма никой...   Тайният кордидор, където няма никой... I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тайният кордидор, където няма никой...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Тайния коридор, където няма никой...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
harrypotter-magic :: Началото :: Архив-
Идете на: