harrypotter-magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

harrypotter-magic

The magic starts here!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Ден преди първия урок, сутринта след закуска...

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 10:04 am

Беше близо 10:30ч. На масата на Грифиндор имаше много първокурсници като нас. Аз седях с Георгиус и Амая. Георгиус беше до мен, а Амая срещу мен. Ние вече бяхме сити, защото бяхме тук от 08:30часа, а някои от другите дори идваха сега. Не знам как са свикнали да стават толкова рано?! Предложих им да отидем в библиотеката, за да погледнем някои книги преди първия урок на Г-жа Гилбърт, дори им споменах, че когато е идвала у нас предишната вечер каза на мама, че ще преподаде заклинанието в други ден, а не утре, още мислела кое зашеметяващо заклинание да използва и върху кого, защото не може да е с/у учениците, вероятно ще викне брат ми, за да покажат на учениците един истински дуел със зашеметяващи заклинания.
Когато отидохме в библиотеката, там нямаше никой. Явно всички бяха в голямата зала и ядяха. Затова казах:
- Какво ще кажете да разменим опит със заклинанията?
Ако имаше някой, нямаше да го кажа, но понеже няма кой да ни гледа и да ни слуша реших да ги попитам. Гледах и двамата и чаках отговорите им.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 10:10 am

След като хапнахме тръгнахме към библиотеката! Там Джини ни попита, дали искаме да разменим опит!
- Разбира се, Джини!
- Аз съм съгласен! - усмихнах се аз!
Тогава отидох до рафтовете за книги с магии и взех една за начинаещи! Отворих я на масата и започнах да търся заклинание, което да е по - лесно за всички ни! Видях едно - Риктрумсемпра! Пишеше, че причинява гъделичкане! Това го знаех и предложиш да бъде това, защото е лесно и няма да има големи последици!
Върнете се в началото Go down
Амая Каори
Грифиндорец
Грифиндорец
Амая Каори


Брой мнения : 20
Join date : 28.07.2011
Местожителство : London

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 11:06 am

Амая се наведе над книгата и започна да чете инструкциите. Магията не изглеждаше особено трудна. Или поне обещаваше да бъде по-лесна от тази, с която я бяха наплашили - Уингардиум Левиоса. Разказваха й, че часовете винаги протичали кошмарно. Повечето от учениците изобщо не успявали да помръднат перата от чиновете си. Веднъж един Слидеринец дори си подпалил косата... което, естествено, предизвикало бурните овации на всички Грифиндорци в кабинета.
- Добре, кой ще пробва първи? - попита въодушевено Джини и от пръчката й излетя сноп червеникави искри (известен факт е, че пръчките споделят чувствата на собствениците си; всъщност в някои случаи това може да доведе до големи поразии; )
Георгиус и Амая се спогледаха.
- Път на дамите. - отстъпи й реда си момчето.
- И върху ко... - азиатката искаше да разбере кой от двамата желае да изпробва заклинанието върху себе си, но преди да успее да довърши въпроса си, Джини вече се бе посочила като доброволка. Очевидно бе наистина въодушевена.
Георгиус се оттегли назад и се облегна на една от лавиците, за да наблюдава опита на съкурсничката си.
Амая застана пред Джини и си пое дълбоко въздух, за да се концентрира и да си припомни всички указания. "Завъртете пръчката сърпообразно в посока по часовниковата стрелка с бързо и ловко движение, без да се колебаете излишно." "Много е лесно да се каже" - измърмори тя наум. - "Но какво го мисля толкова, да става каквото ще."
- Риктусемпра! - извика тя, пробвайки да повтори правилните движения.
Пръчката й изсвистя и от върха й се изстреля струйка въздух, която не измина дори три четвърти от разстоянието до субекта си.
Джини направи гримаса на съчувствие.
- Нищо. - каза й тя в опит да звучи окуражително - Другият път ще успееш.
- Направи твърде припряно движение. - дочу се гласа на Георгиус иззад гърба на Амая.
Азиатката се изчерви. "Ами нали уж така трябва?" - започна да негодува наум тя и отправи тъжен поглед към книгата.
- Вярно, там пише, че трябва да го направиш бързо - продължи да обяснява момчето, което сякаш бе прочело мислите й - Но ти го направи направо светкавично. Няма значение, не е задължително да стане от раз. - добави той, защото не искаше забележката му да прозвучи твърде грубо.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 11:32 am

Обясних и защо не се получиха нещата при нея! Тогава и предложих да и покажа как става!
- Ако искаш нека да ти покажа? - попитах аз!
- Разбира се! - отговори Амая!
Приготвих се! Повиках Джини! Изкарах пръчката си! Направих едно сърпообразно движение достатъчно бързо, за да се получи магията и изговорих думата:
- Риктрумсемпра!
Магията се стрелна към Джини! Когато я достигна Джини падна на земята и започна да се смее като луда!
- Видя ли, Амая! Просто го направи прекалено бързо!
Видях, че Джини не спира да се смее и с притесних! Дали не и бях направил нещо? Веднага се стрелнах към нея!
- Джини, добре ли си? Съжалявам страшно много!
Тя се изправи бавно и ми каза:
- Да, добре съм, просто заклинанието беше доста силно и не можех да му се противопоставя!
Зарадвах се, че моето заклинание върши работа! След това предложих на Джини и тя да пробва!
- Заповядай Джини! Опитай и ти, но върху мен! - казах това и зачаках!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 12:16 pm

Беше доста гъделичкащо, но когато паднах ... доста се наръбих. Въпреки това продължавах да се смея, а смеха ми премина към усмивка, защото се сетих за момента на терасата до водопада, така завърши нашия дуел.
Когато Георгиус се наведе до мен изглеждаше доста притеснен, смях се доста дълго, явно беше за това. Попитаме дали съм добре и ми предложи и аз да пробвам със заклинанието. "Хмм - Риктусемпра, правила съм го преди около 4 месеца, отне доста време на Рик да ме научи, защото постоянно се смеех..." - помислих си аз. Въпреки че го бях правила, го бях забравила. Не мислех, че когато насоча пръчката си към него, тя едва ли не ще ми се изплъзва от ръцете, но стана. Насочих я към него, а тя падаше, просто не исках да правя заклинанието и казах:
- Знаеш ли падането е доста болезнено?...
А той ме погледна с поглед: Е, ти падна и не те заболя пък камоли аз... След това с насмешка каза:
- Няма нищо, теб не те заболя много нали? Каза,че си добре, надявам се да не си ме излъгала.
В същото време аз извиках:
- Добре ще го направя, ето: Риктосемпра! - казах аз ясно и точно, със бърз замах, но не прекалено бърз.
Той искаше да каже нещо, но преди това изхвърча една, две крачки назад и започна да се смее. Спря след малко, не се смееше дълго, колкото мен, но изхвърча доста повече. Аз се засмях тихичко и незабелязано и погледнах Амая.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 12:26 pm

Джини направи прекрасно заклинание! Избута ме доста назад, и паднах на около 2 крачки по - голямо разстояние от това което падна Джини! С болка се дигнах и и казах!
- Браво Джини! Прекрасно заклинание! - казах аз!
Тя се усмихна и се обърна! В този момент аз видях, че има скъсано на униформата и вътре имаше рана! Обърнах се към мястото, на което падна и видях, че има пирон!
- Джини, защо ме излъга! - развиках се и се запътих към нея!
Веднага изкарах пръчката и извиках:
- Акцио "Аптечка"!
Тогава аптечката долетя до мен и аз изкарах медикаменти за да и промия раната! Защо ме излъга... ако не го бях видял можеше да се възпали и да стане доста по - лошо...
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 12:42 pm

Бях усетила, когато ставах, че нещо се извади от кръста ми. Беше нещо малко и не му обърнах внимание. Но наистина болеше, въпреки че не знаех, че чак мантията е скъсана. Когато се извъртях, за да го видя, болката беше ужасна. Имах чувството, че нещо ме прониза точно на мястото на раната и въпреки това продължавах да се извъртам, за да я вида. Беше доста дълбока. Отговорих тихо на Георгиус:
- Ами не знаех, че е било ... - обърнах се към мястото, където бях паднала и видях един не толкова дълъг пирон,беше близо 1см и половина, който беше забоден отдолу и с острата си част ме беше пробол. Беше в кръв и изглеждаше ужасно. - Пирон.
В същото време усетих нещо студено на раната си. Студенината постепенно преминаваше в парене и аз изпищях.
- Какво правиш? Знаеш ли как щипи??!! Престани - и се отдръпнах от памука и въобще от Георгиус.
Обърнах се с лице към него, защото той явно ме беше заобиколил, за да промие раната и вече бях на разстояние 2,3 крачки от него.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 12:51 pm

Джини се изпищя и се отдръпна от мен! Обърна се и ме загледа предизвикателно!
- Ако не го промием, може да се възпали и да стане още по - лошо! Това с което започнах да те лекувам е специален разтвор на нашето семейство! Ще ти мине, но ще пощипе малко, няма как!
Загледах Джини! Тя също ме гледаше! Целият настръхнах... Беше много красива! Сърцето ми прескочи няколко пъти и веднага се разсеях...
- Ако не искаш да ми се доверяваш, няма проблеми отиди при мадам Помфри! Тя ще те оправи също! Надявах се да иска да я оправя аз! Нямаше нищо да и направя... Разтвора беше малко странен, но се надявам, че няма да поиска да знае от какво е!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 1:00 pm

В същото време аз се чудех от какво е този специален разтвор на семейство Велмос, но реших да не питам, защото щяхме да изгубим доста време в обяснения. Не исках да ме щипе, но не искахи да ходя чк до мадам Помфри. Затова и не се обърнах, за да ми промие раната. Беше доста неловко, не исках да става, затова му казах:
- Нали дойдохме, за да правим магии, ето ти една нова. Малко е трудно за първокурсник, който не я е упражнявал, но просто не мисли как ще я направиш или дали ще се справиш. Заклинанието ще оправи раната ми, ако сгрешиш може да стане по зле, но ще рискуваме. Помисли за раната ми и насочи пръчката си към мен, и плавно, но не много провлачено, но да не го забързаш кажи Еписки! Да се надяваме, че ще успееш, ако не ... ее... ще мислим после! Но със сигурност ще използваме разтвора.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 1:08 pm

- Ама.... Страх ме е, да не объркам нещо!
- Оххх! Добре, ще опитам!
Доста се притесних! Целия започнах да се потя и притеснявам! Казах си, че ще опитам! Вдигнах пръчката и направих всичко както ми каза тя!
- Еписки! - тогава раната започна бавно да се затваря и след около 30 секунди нямаше нищо! Беше невероятно...
- Успях! Страхотно! - усмихнах се на Джини и я прегърнах! Веднага се сецнах... Какво ме накара да направя това??!?! Веднага се изчервих и наведох главата на долу!
Върнете се в началото Go down
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец
Ginny Weasley


Брой мнения : 236
Join date : 15.07.2011
Age : 26
Местожителство : Scottland

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 1:20 pm

Когато се обърнах за да направи заклинанието, затворих очи и стиснах зъби. Той извика: Еписки! и точно тогава усетих нещо като лек полъх на раната. Извъртях се, за да вида раната и пак ме прободе нещо в нея. Гледах я. Започна малко по малко да се оправя. Най - накрая зарасна. Погледнах, а той започна да вика:
- Успях.. страхотно...!! - и други изблици на радост.
Не разбирах за какво се радва: за това, че е направил заклинанието или затова че раната ми вече я нямаше. Първото беше по вероятно, докато не ми се нахвърли. Прегърна ме, а аз се закашлях. След това той явно се усети и се отдръпна, наведе глава на долу и видях как бузите му поруменяват. Затова го прегърнах въпреки че беше с гръб към мен.
- Е, ще продължим ли с магиите?
Попитах аз и гледах и двамата, и Георгиус и Амая. Чаках отговорите.
Върнете се в началото Go down
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец
Георгиус Велмос


Брой мнения : 159
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Смолян

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 1:38 pm

Те ме прегърна! Тялото ми се обля с една гореща вълна! Беше много приятно! Тя ни попита дали искаме да продължим с магиите и аз отговорих с едно върдо ЗА!
- Разбира се! Сега ще потърся някоя друга магия!
Разглеждах и видях една, която ми хвана окото!
- Мисля, че трябва да пробваме магията Инсендио!
Отстъпих назад и дадох път на Джини да бъде първа!
Върнете се в началото Go down
Амая Каори
Грифиндорец
Грифиндорец
Амая Каори


Брой мнения : 20
Join date : 28.07.2011
Местожителство : London

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 5:50 pm

- А какво ще запалим? - попита Джини и затършува в чантата си в търсене на подходящ предмет. Трябваше да бъде нещо безполезно, защото определено не я очароваше идеята да се сбогува с вещите си просто за да упражни едно заклинание.
- Чакай, аз се сещам. - спря я Амая - Имам счупено перо. - И понеже съучениците й я погледнаха озадачено (все пак не бе минал дори първия учебен ден), тя реши да им обясни ситуацията - Скършило се е на две от натиска на учебника по билкология.
Георгиус повдигна вежда.
- Можем да го оправим с "Репаро". Не е нужно да го похабяваш. - според него беше глупаво да погубва перото си при положение, че можеше да бъде поправено. Все пак един галеон не бе никак евтина цена.
- Какво ще ползваме тогава? - попита Амая, съгласявайки се безгласно с момчето. Доводите му бяха разумни.
Тримата се умълчаха, докато се опитваха да измислят нещо подходящо.
- Сетих се! - каза Джини и отново почна да рови в чантата си, докато накрая не извади лист хартия, сгънат прилежно на четири.
- Какво е това? - попита с любопитство Георгиус.
- Упражнявах различни магии за писане. - избъбри припряно Джини и побърза да смени темата. По бузите й изби лека руменина.
"Кой знае защо се смути така." - помисли си първокурсникът, след което реши, че е най-добре да не повдига повече въпроса.
Междувременно червенокосата му съученичка вече се готвеше да изпробва заклинанието. Тя прочете на глас инструкциите, за да си припомни какво точно трябва да направи. ("Повдигнете пръчката нагоре с бавно и театрално движение и когато достигнете крайната точка, замахнете рязко надолу, изговаряйки "Инсендио!" с леко провлачване на отделните срички.")
- Ама че упътване - каза Джини през смях, насочи пръчката си към хартийката и след кратък миг подготовка, изрече: - И-инн-сееннн-дии-оо!"
Листчето лумна в игриви пламъци, които почнаха да се вият към тавана с игрив пукот.
- Браво, Джини! - похвали я възторжено Георгиус, но усмивката му секна, когато зад гърба му запищя един пронизителен глас, наподобяващ проскърцването на фалшива цигулка:
- ОГЪН В БИБЛИОТЕКАТА! ЩЕ ВИ УБИЯ!
Върнете се в началото Go down
Katherinna Zechlos
Заместник Директор на Хогуортс; ръководител на дом Слидерин; учител по Отвари
Заместник Директор на Хогуортс; ръководител на дом Слидерин; учител по Отвари
Katherinna Zechlos


Брой мнения : 51
Join date : 28.07.2011
Age : 27
Местожителство : навсякъде и по всяко време.

Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitimeПон Авг 01, 2011 11:55 pm

Викът на мадам Пинс отекна чак в коридора и достигна, ненадейно, и до ушите на Катерина. Професор Зеклос, както беше предпочитаното й обръщение, имаше рядката дарба да чува неща, които не би трябвало да стигат до ушите й. Огън в библиотеката за нея значеше "още ученици за наказване".
Една от интересните черти на откровено лошите хора е, че те всъщност не се смятат за лоши. Просто раздават по свой начин правосъдие. Така и Катерина се приготви за един урок по правосъдие.
Децата бяха, за нейно съжаление, първокурсници. Без досиета, без проблеми. И всичките от Грифиндор. Колко тъжно, колко жалко за тях, наистина. И да започнат така зле - с огън, магии и всичко останало. Напълно недопустимо.
Мис Пинс, библиотекарката, беше придобила вид на коза пред сърдечен удар. Стегнатият й кок се беше поразхлабил и пораздърпал, ярък признак, че си е скубала косата. Разбира се, тя преиграваше и драматизираше, но не със същите мотиви, с които щеше да го направи Катерина. В крайна сметка грозните хора винаги имат глупави мотиви.
Последната дума, която можеше да се използва за описанието на несъмнено кулоритната Катерина Зеклос, беше "грозна". Тя имаше хубаво, стегнато тяло и сребърни коси, които бяха достатъчни за да завъртят главата на повечето мъже. Да не говорим за опърничавия характер и почти непрестанната гордост. Гордост от товара на Слидерин и чистата кръв.
- Мис Пинс?
Тя се беше приближила зад гърба й напълно незабелязано. Мис Пинс за малко да получи още един мъничък удар при звука на гласа й. А гласът си го биваше - с равно премерени нотки на извинение и почуда.
- П-професор Зеклос - заекна Пинс. Имаше грозно лице, нямаше как да си кривим душата. И ставаше още по-грозно като се изкривеше от дадена емоция. Например, страх.
- Бихте ли ми обяснили, мис Пинс, какво се е случило в поверената ви библиотека?
Някъде около този момент Пинс забеляза опасността и сякаш се приви под тежестта на погледа на заместник директорката.
- Нищо, професор Зеклос - мълчание. Въпросителен поглед. - Просто някакви дребни провинения.
- Дребни?
Катерина повдигна вежда - сигурен знак за вътрешен яд. През годините много пъти досега беше повдигала вежда и доста хора си бяха патили от този малък жест. Беше нещо като сигнална лампичка.
Тя се вгледа отново в децата. Хубаво червенокосо момиче, явно Уизли, с нея не си струваше да се занимава; някакво момче, което не познаваше и.... Я чакай малко!
Катерина преглътна. Беше виждала това дете и преди. Азиатка с нежни черти на лицето. Приличаше й точно на... на...
Примигна и й се прииска да потърка очи. Амая Каори. Дъщеря на Дрого Каори. Единственият мъж, който някога...
- Ти! - кимна тя към Амая. Момичето вдигна уплашен поглед към нея, не я познаваше. - В кабинета ми. След мен. - После добави: - Ще разнищя всяка дреболия, която става в това училище.
Тръгна към вратата, зелената й мантия се развя елегантно зад нея, подчертавайки нежният цвят на очите й. Нежност? Не я търсеше вече. Или поне малката Амая нямаше да я получи. Горкото дете. Още не знаеше колко отмъстителна може да бъде професор Зеклос, когато си науми.
Защото някога, в един напълно обикновен ден, като този днес, например, двама възрастни се бяха срещнали и бяха направили грешка. Или, ако е по-правилно да се каже, един възрастен мъж беше срещнал момиче, което се смяташе за жена, и й беше направил грешка. След това се беше върнал при семейството си. А това, това беше вече нещо, което Катерина никога нямаше да прости.
Върнете се в началото Go down
http://hogwartsbgrp.bulgarianforum.net/
Sponsored content





Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ден преди първия урок, сутринта след закуска...    Ден преди първия урок, сутринта след закуска...  I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Ден преди първия урок, сутринта след закуска...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ПОДГОТВЯНЕ ЗА ПЪРВИЯ УРОК
» ПОДГОТВЯНЕ ЗА ПЪРВИЯ УРОК
» Преди изпитите
» Няколко вечери преди да започнем училище...
» Урок I: Основи

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
harrypotter-magic :: Училището за магия и вълшебсто "Хогуортс" :: Замъкът :: Библиотеката-
Идете на: