harrypotter-magic

The magic starts here!

ИндексPortalКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Рицарските доспехи на първият етаж

Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

Брой мнения : 189

ПисанеЗаглавие: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:11 pm

Днес Драко се беше уговорил да лети с Рони, тоест да я научи да лети, но не я беше видял, но предполагаше че е със Сам във нужната стая, защото го видя че влиза вътре, а след това тя тичаше по другият коридор към нужната стая и не забеляза Малфой. Драко се притесняваше малко да не би да се разпадне връзката им, но реши да научи няколко нови магии. Взема една книга от ковчега с всичко което му трябваше от дума му, за да се забавлява, една тънка книга с лесните за научаване, но доста ефектни заклинания и слезе на първият етаж. За негова радост на етажа нямаше никого, защото всички бяха вън и се наслаждаваха на прекрасният слънчев ден. Той седна на една от пейките, които бяха до статуята на рицар, която беше украсена с рицарски доспехи и беше омагьосана да прилича напълно, като такъв, но доста по - висок от нормалният човешки ръст. Извади книгата, облегна се назад и бръкна в десният джоб на мантията си. От там изкара бездънната торбичка, която винаги си носеше и от нея измъкна едно чучало. Облегна го на рицаря и извади пръчката си. Прочете първата магия няколко пъти, научи ефекта и, вдигна пръчка срещу чучалото, за последно си припомни точното произнася на магията и каза:
- Риктусемпра.
Това беше една доста лесна и начална магия, но той искаше да я упражни, макар че я знаеше почти идеално. Повтори я още няколко пъти, докато чучалото не се скъса, а после прочете следващата магия и извика:
- Репаро!
Чучалото веднага се възстанови и Малфой продължи с ученето на заклинания.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

Брой мнения : 236
Местожителство : Scottland

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:21 pm

Беше един прекрасен следобед. Именно за това трябваше да отида до Хипогрифа на Хагрид. Този път задължително трябваше да отида при него. Реших да мина през главните порти. Слезнах до пърия етаж. Не можех да повярвам кого съзирам. Беше Драко. Седше с лице към стената, а пред него беше подрпяна някаква кукла и държеше книга. Забелязах и рицарите, които бяха омагьосани да следят държанието на учениците и ако са в опасност да ги защитят. Директорът беше помислил за всичко.
Не бях виждала Драко от много време, защо беше сам? Как така Рони го беше оставила, та тя беше луда по него и той по нея, защо не са заедно?!... Обмислих дали да отида и преди да се усетя вече бях тръгнала по стълбите. Слизах, подпирайки се на парапета, защото мантиите бяха дълги, беше ме страх да не падна. Точно, когато през ума ми мина тази мисъл, краката ми залитнаха и добре, че се хванах за парапета, иначе щях да съм на земята до 2. Драко се обърна, а аз го загледах и се ядосах, защото исках да го изплаша в гръб. Беше идеалния момент.
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:27 pm

Драко реши да прочете по внимателно следващата магия. Тя беше доста по - различна по начин на правене от останалите, които до сега беше научил и ефектът и беше по - мощен. Както се беше съсредоточил чу стъпки, сякаш някой слизаше по стълбите, но последва леко изскърцване и Малфой реши, че ръждясалата броня на рицарите издава този шум. След миг обаче чу малко по - бързо пристъпване. Но отново намери разумно решение и реши че портрета, който беше до него беше отишъл на гости при някой друга картина, но имаше много по - важна работа, от това да се обърне и да провери. След миг чу че някой се препъна. Този път беше много по - близо и Драко се обърна към стълбите, а там стоеше Джини. На Уизли явно и пречеше мантията, а и явно искаше да намери някого, без той да разбере, защото явно беше ядосана че Малфой я забеляза. След това той и помаха с усмивка с една ръка, а с другата подпираше книгата върху коленете си, за да не падне. Момичето се приближи към него и той се отдръпна леко, но тя седна на другата пейка, която беше до него. Драко изчака Уизли да се настани удобно и я поздрави:
- Здравей, Джини.
Вероника Потър
Слидеринец
Слидеринец

Брой мнения : 162

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:29 pm

Докато се връщах от Нужната Стая търсейки Драко чух блъскане на метал и някой който крещи магии. Знаех, че това е против правилата особено от малък ученик.
- Какво си мислиш, че си позволяваш? как може така? - засилих се по коридора към фумовете, завих зад ъгъла , а там беше не кой да е а самия Драко!!! - Какво..? -Бях започнала да викам- о, Драко здравей! -Засилих се към него и го прегурнах - Какво правиш тук?
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:35 pm

Тъкмо Джини беше дошла, когато Малфой чу още стъпки и някой започна да му крещи. Беше момиче и със сигурност не беше учителка, а Драко мразеше да му крещят. Обърна се и видя... това беше Вероника. Тя явно беше решила да му се разкрещи за нещо...., както и да е, но той не разбираше какво се случва. Все пак до преди малко я беше видял със Сам да влизат в нужната, а сега тя беше тук. Тя се приближи и го прегърна, а той просто я проследи с поглед, като я прегърна съвсем леко с една ръка.
- Здрасти. - каза той и погледна към Джини, която кимна, за да му покаже че няма да се сърди, ако отговори на въпросите на гаджето си. - Нищо, просто дойдох да се поупражнявам малко, тъй като ти беше със Сам в нужната, а имахме уговорка, но тъй като не дойде реших да поразровя малко старите вещи за нещо интересно и слязах да се поупражнявам. Току що дойде и Джини.
Драко не искаше да казва нищо и да я разпитва за нея и Сам, ако тя искаше щеше да му каже. Направи и малко място и тя седна до него.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:41 pm

Не можах да кажа на Драко "здравей, как си, какво правиш, как мина деня ти" или поне едно "здрасти". Но това не беше проблем за мен. Разбирах ги. "Те бяха точно като нас" - помислих си аз. Реших да поостана малко и да си тръгна, защото явно бях излишна в компанията. Просто седях на отделната пейка и гледах чучелото, защото и то ме гледаше.
Вероника Потър
Слидеринец
Слидеринец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:42 pm

Аз и Сам, той си..о господти.. момчета....

- Оставих Сам със Софи, те се разбират много добре - усмихнах се - Здравей Джинни. Драко извинявай, че ти се разкрещят - станах по сериозна - това е много забранено, може да го правиш навун или някъде но в училището как ти хрумна - макар и да бях за глупостите, ами ако го изключеха?? не можех да мисля за това
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:45 pm

Драко я погледна. Не каза нищо. Тоест не каза нищо за Сам и нея и за това че не беше дошла, а просто каза:
- Знам че е забранено и за това го правя. Дори и да ме видят, не ми се струва много опасно, не го прилагам върху истински ученици, не използвам смъртоносни проклятия и нещо, което може да нарани някого, а просто пробвам лесни и елементарни заклинания.
След това хвана ръката на Рони. Дори и да му беше гадно, че не беше дошла с него, заради Сам, тя му липсваше наистина невероятно много.
- А ти Джини, как си, какво прави днес? - обърна се той към Уизли.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:51 pm

- А-а-аз ли?? Амии... Когато дойдох преди малко всъщност исках да отида до мястото където исках да отида вчера, но не отидох вчера защото ти знаеш защо и т-т-тоест исках да отида до Хипогрифа на Хагрид, амм...ааа... Ох... Млъквам! Или по - скоро тръгвам... - Не знаех, че Рони ще ме поздрави, бях наистина много добре настроена към нея, но си помислих, че тя ме е намразила. А колкото до Драко - когато хвана ръката на Рони си помислих, че ще кажи нещо на нея, а той се обърна към мен. Нямах представа, затова заеквах. Бях готова да стана, но си бях настъпала мантията, затова реших да изчакам и да подръпна леко плата. Накрая прехапах устните си и погледнах надолу без да мърдам главата си, само очите.
Вероника Потър
Слидеринец
Слидеринец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:53 pm

Драко май наистина ми беше много сърдит, но аз бях виновна как можах да не дойда. Знаех колко тъпо бях постъпила.
Знаех, че не трябва да правя глупости пред Джинни но трябваше да се извиня на Драко. Обрнах се към него пуснах ръката му, сложих ръце на врата му и го целънах. Беше една прекраясна целувка, която продължи по дълго от колкото трябваше пред Джинни
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:58 pm

Драко изслуша Джини и се усмихна.
- Добре, ако искаш може да отидеш при хипогрифите, все пак вчера ти попречих, да не ти преча и днес да си изпълниш желанията.
Точно тогава Рони пусна ръката му. Той се обърна, за да види да не би да си заминава, но го посрещна една прекрасна страстна целувка. Той отвърна, но не искаше да пренебрегват Джини. Целувката продължи твърде дълго и той отдели устните си от тези на Рони. Облиза се, защото по устните му беше останало съвсем малко червило от устните на приятелката му. Усмихна и се, а после се обърна към Джини.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 3:58 pm

- Аааа... да! Май наистина трябва да си тръгвам, защото вече наистина се натрапвам.
Станах и отидох до огромните порти. Едвам дръпнах вратата, беше толкова тежка и голяма.
Вероника Потър
Слидеринец
Слидеринец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:04 pm

- Дано това извинение да ти е достатачо - откъснах поглед от него - а сега дай да видя какви неще можеш - обурнах погледнах към чучалото
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец

Брой мнения : 159
Местожителство : Смолян

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:24 pm

Точно когато Джини отваряше вратата аз се показах!
- Привет на всички! - казах аз усмихнато!
- Привет Джини! - погледа ми мина от Драко на Джини! Прегърнах я и я целунах страстно! След това и казах:
- Видях те как слизаш и реших да дойда да те видя как си, Джини. Smile
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:37 pm

Всичко стана много бързо... Погледите, поздрава, прегръдката, целувката. Чудех се откъде се е появил и... как знае къде съм? В началото, когато го видях се сепнах, но сега бях много радостна след тези моменти. Погледнах Драко, а той седеше и ме гледаше. Не правеше магии и не правеше нищо с Рони. Просто стоеше и гледаше. Хванах Велмос за ръката и се опитах да отворя вратата, която беше зад нас. Не можех, но исках да излезнем.
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:40 pm

Видях, как Малфой гледа Джини... Погледнах го и се изсмях вътрешно! Обърнах се към вратата и видях, че Джини се опитва да я отвори и и казах:
- Нека да ти помогна, аморе мио! - и отворих вратата, която беше доста тежка!
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:45 pm

Аз се засмях, хареса ми испанското в изречението и казах:
- Хахяхи... Мерси. От къде знаеш испански? - Започнах да излизам навън, но не гледах навън а към него, назад, дуржах го още за ръката. Бях забравила, че има стълби и там, преплетох си мантията с краката. Изпищях се!
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:54 pm

Усмихнах се и й казах:
- Mi querido, he vivido en España!
Усмихнах и се широко! В същият момент я видях, как се спъва в мантията си и се провикнах:
- Caera watch Ginn!
Тя залитна и щеше да падне! Веднага се наведох и я хванах галантно! Сърцето ми думкаше.. Попитах я:
- ¿Qué pasa si algo le había sucedido, el bebé? - с уплашен глас и я прегърнах силно!
Вероника Потър
Слидеринец
Слидеринец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 4:58 pm

Джинни и Георгеус, от една страна това беше чудесно, уникално, но от друга -Досатачно добър ли беше той за нея? Това не трябваше да ме касае и затова спрях да размишлявам.
Драко се взираше в нея. Стоеше и я гледаше, хвнах го леко за ръка, за да не го стресна, но и да му напомня че съм там.

- Искаш ли да по тренираме тези заклинания - най- вероянто нямаше да ми обърне внимание, но не можех да стояя безучастно.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 5:02 pm

- Какво?? Какво значи това и откъде забога знаеш испански??? - пак се смеех въпреки, че можеше да падна и да се нараня много зле...
Георгиус Велмос
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 5:05 pm

Усмихнах се и и отвърнах!
- Mi querido, he vivido en España означава аз съм живял в Испания скъпа моя!
Caera watch Ginn! означава Внимавай Джини! Smile
¿Qué pasa si algo le había sucedido, el bebé? означава Какво щеше да стане, ако се беше наранила, мила моя!
И се усмихна широокоо! Smile Както я бях хванал не исках да я пускам!
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 5:06 pm

Драко проследи двамата. Георгиус и Джини? Не може да бъде. За миг примига на парцали, два три пъти и погледна, но те наистина бяха гаджета. След това той се усети че не беше обърнал внимание на Рони.
- Искаш ли да опитаме тези заклинания? - попита тя и посочи нещо в книгата.
Малфой остави пръчката си обърна се към Рони и каза:
- Да пробваме ли една магия?
Той се приближи, обви ръце около талията и и я целуна нежно.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 10:35 pm

Вече се връщах в замъка. За първи път да правя нещо правилно откогато съм в Хогуортс. Беше доста тъмно и ме беше страх но беше петък и Георгиус беше при родителите си - нямаше кой да ме изпрати, замислех се и се сетих, докато се качвах по стълбите, че днес можеше да падна и наистина да се нараня, затова от тука нататък смятах да постъпвам разумно и да внимавам повече. Стигнах до вратата. Огромната и тежка врата. Не знаех как ще я отворя. Просто хванах дръжката, а тя не се помести. Дали беше заключена, не вярвам, вече нямаше диментори и черни сили, които да искат да навредят на Хогуортс или на някой ученик в училището. Затова вече бутах с всички сили, така се надявах да им някой отвътре, за да ми отвори, но не спрях, продължавах усърдно да бутам.
Драко Малфой
Хафълпафец
Хафълпафец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 10:40 pm

Драко беше останал тази вечер сам на етажа. Рони си беше легнала, защото беше много уморена от уроците и със Сам, а Малфой реши тази вечер да поседи малко сам, а можеше и да поспи при доспехите. Гледаше в празното пространство, светеше с пръчката си и тя изгасваше понякога, напук на него.
- Лумос! - прошепваше той и тънката искрица светлина отново осветяваше пейката и част от стената. Изведнъж някакъв странен шум го изплаши. Той веднага скокна от мястото си. Наистина се страхуваше, колкото и да го беше срам, но не мислеше за това. Някой буташе със всички сили вратата, а Драко се приближаваше към нея с пръчка насочена напред. Дръпна рязко и изкрещя:
- Риктусемп...! - добре че не довърши, защото точно пред него стоеше Джини, но беше сама, а беше излязла с ... гаджето си. Но Джини явно не го видя и си помисли че сама е отворила вратата и се втурна напред, но се блъсна в него и го събори на земята. Драко стана. За пореден път тя го изплаши. Мразеше да го стряскат. Отново замахна леко, за да направи "лумос" и отиде тихо до пейката.
Ginny Weasley
Грифиндорец
Грифиндорец

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   Чет Юли 21, 2011 10:53 pm

Бях леко сепната. Не знаех, че има някой и затова бях толкова вманиачена да отворя вратата сама, но явно че имаше и друг.
- Защо се изнизваш така, виждам те, само че не виждам къде вървя... - не можеше да не го позная. Нямаше друг с толкова руса коса.
Стоях на мястото си и не мърдах. Не знаех къде трябва да вървя, пък и ме беше малко страх. Беше доста тъмно. Трябваше да си извадя пръчката, но не го направих. Стоях си на мястото.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Рицарските доспехи на първият етаж   

Рицарските доспехи на първият етаж
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next